ATRUM – TEATR TAŃCA

Spektakle

 • symbolika

  W spektaklu dopatrujemy się TRÓJKI jako symbolu w wielu znaczeniach. Interpretaję tego symbolu pozostawiamy do subiektywnyh odczuć widza. TRZY to symbol o wielu znaczeniach, to magiczna cyfra. Symbolizuje bóstwo, trójcę, harmonię, siłę, słońce, owocowanie, rozwój, medytację, szczęście, świadomość,… Dla pitagorejczyków była liczbą doskonałą, oznaczającą początek, środek i koniec. TRÓJKA obejmuje całokształt rzeczy w wyniku tego, że jest sumą cyfr 1 oraz 2. Przestrzeń, to nieskończony, nieograniczony obszar trójwymiarowy, a trzy stany czasowe to przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

  "Wszystko, co złożone z trzech, jest doskonałe" początek, środek, koniec; niebo, ziemia, piekło; 1+2: dziecko i rodzice; cnoty: wiara, nadzieja, miłość.

  "Mąż straszny – ma trzy oblicza,

  On ma trzy czoła

  Jak baldakim rozpięta księga tajemnicza

  Nad jego głową, osłania lice.

  Podnóżem jego są trzy stolie

  Trzy końce świata drżą, gdy on woła (…)

  Na trzech stoi koronach, a sam bez korony." -A. Mickiewicz

   
 • diamentowe skrzypienia

  Spektakl łączy w sobie techniki tańca współczesnego i breakdance. Przed artystami zostały postawione liczne zadania aktorskie, gdyż jednym z założeń choreografów było połączenie języka tańca z językiem teatru. Spektakl opowiada o relacjach międzyludzkich. O miłości i nienawiści, o ludzkim cierpieniu, o wewnętrznym rozdarciu i dylematach, o siłach na darmo zużytych na dążenie do niemożliwego celu…

   
 • maski

  Spektakl ten jest bardzo dynamiczny, przepełniony życiem i energią. Opowiada o zawistnych ale czułych i kochających Kobietach oraz przewrotnych i ambitnych Mężczyznach. Ośmioczęściowy spektakl mówi o tym co czują i myślą oraz jakie właściwie są między nimi relacje.

   
 • oczami nieba

  W całym naszym życiu symbol przewija się przez różne jego wątki Stworzył go nikt inny tylko człowiek. To my ludzie ustalamy znaki a potem symbole i ich znaczenie. Określają one coś co nam jest potrzebne, do czego się odnosimy, kochamy a czasem nienawidzimy. Czy myślisz że moje symbole są również Twoimi? Ile ich spotkałeś w swym życiu? Czy ich potrzebujesz? Nie musisz odpowiadać…

   
 • mario, matko moja..

  To krótki spektakl w wykonaniu 4 tancerzy na technice modern-balet do Pasji wg Św. Mateusza, która niebawem zostanie matką. Przepełnia ją lęk przed podjęciem nowej, trudnej roli. Boi się i zarazem cieszy. Obawia się czy sprosta, ale bardzo chce. Przecież jest kobietą. Przecież to jej bóg dał szansę dania nowego życia. Ale czy to takie proste?

   
 • tryptyk istnienia

  Zespół przygotował trzyczęściowy spektakl do muzyki M.Muzykanta, J.S.Bacha, S.Prokofiewa = "TRYPTYK ISTNIENIA". Treść spektaklu przekazuje głębię myśli dotyczącą życia…, w szerokim tego słowa znaczeniu uciekając do filozoficznych przemyśleń. I część jest dynamiczna, wykonana przez cały skład, dwuplanowość oparta o technikę tańca współczesnego. Pokazuje chaos i pęd życia, zagubienie i pośpiech, utratę i poszukiwanie tego co piękne i wzniosłe. Część tą poprzedza intro w wykonaniu solistki na płentach, która do muzyki Patha Metheniego ukazuje piękno i kruchość tego co wzniosłe. II część w stylu bardziej klasycznym, aczkolwiek nie dosłownie. Skład: 5 wykonawców z czego cztery tancerki to pierwszy plan a jedna ukazująca cierpienie, brak wiary, odradzanie się by żyć inaczej, ciekawie, 4 pozostałe to te co odnajdują się i "żyją"!. Mają swe marzenia, unoszą się nad wszystkim… Drugiej części towarzyszą efekty specjalne: dymy, światła , płachty materiału. III część to obrazy życia przewijające się w naszej świadomości, czas którego nie da się zatrzymać, to coś co jest i będzie to Aniołowie "to my" dający sobie siłę i wiarę. Ta część wzbogacona scenografią, stroboskopem i dymami. Choreografia współtworzy ze światłem, efektami scenicznymi i strojami ciekawe widowisko.

   
2024